Pozostałe

Wpływ podróży na wiedzę – z jakiej przyczyny należałoby inwestować w turystykę?

Off 3
Wpływ podróży na wiedzę – z jakiej przyczyny należałoby inwestować w turystykę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Napotykamy się czasem z powiedzeniem, iż podróże kształcą. Rzeczywiście zarówno z krajowych, jak i cudzoziemskich wojaży możemy niekiedy coś wynieść. Zwiedzając przeróżne miejsca w wielu przypadkach stykamy się z kulturą danej populacji, poznajemy jej obrządki, zachowania i sposób życia. Poznajemy różnorodne tradycje, a zatem wolno ogłosić, iż w czasie podróży napotykamy się z ludźmi i dowiadujemy się o tym, jakim sposobem żyją. Jesteśmy w stanie zaznajomić historię regionu, usłyszeć legendy, spotkać się z jakimiś powiedzeniami, zwrotami dotąd nam nie znanymi – https://konsularnyserwis.wordpress.com. Jednak to nie wszystko. Poza wiedzą, jaką są w stanie nam przekazać ludzie, okolica, jej zabudowa również mogą nas czegoś nauczyć. Zwiedzamy przeróżne zabytkowe budynki, poznając ich dzieje, zaznajamiając się ze stylem architektonicznym, z opowieściami przewodnika. Będąc w górach kształcimy się nazw szczytów, łańcuchów górskich, lub przełęczy. Wolno też uznać, że pojmujemy obcą mowę, choć tu jesteśmy w stanie wdać się w polemikę, czy podróż sama w sobie zezwoli nam zgłębić chociażby w pewnym stopniu obcy język. To albowiem zależy od tego, jak długo przebywamy w danym położeniu.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Mieszkania „pod klucz”

    Z uwagi na złą sytuacje na rynku nieruchomości , deweloperzy dwoją się i troją by zdobyć jak najwięcej klientów. Mimo, iż okres na kupowanie mieszkań jest w miarę dobry, ponieważ ceny sa nawet atrakcyjne, zainteresowanych jest jak na lekarstwo. Standardem wiec, staje się sytuacja, kiedy w ramach ceny mieszkania, sprzedający oferują wsparcie ze strony architektów….

  • Nowoczesne budownictwo

    Nowoczesne budownictwo łatwo rozpoznawać po kilku charakterystycznych cechach. Budynki najnowszej generacji na pewno są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Brak tutaj przeszkadzających osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim progów. Zamontowane są również windy, dzięki którym dotarcie nawet na najwyższe piętra nie jest żadnym problemem. Nowoczesne budownictwo jest również bardziej wszechstronne. W takich konstrukcjach można na…